Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Infolinia: (+48) 507-231-365 tel. (+48) 503-454-350

Top

IZOLACJA FUNDAMENTÓW. CZY NALEŻY WYKONAĆ IZOLACJĘ?

Tak. Zawsze należy zaizolować fundamenty ogrodzenia ponieważ jest on najważniejszym elementem ogrodzenia i źle zabezpieczony może powodować szkody już w pierwszej zimie!

JAK OBSADZIĆ PALISADY I INNE OBRZEŻA?

Palisady i obrzeża to bardzo popularny element infrastruktury ogrodowej. Spełniają zarówno funkcje praktyczne jak estetycznie wyglądają dlatego też są tak chętnie wybierane.

JAK ZABEZPIECZYĆ OGRODZENIE PRZED POWSTAWANIEM WYKWITÓW WAPIENNYCH?

Jest kilka sposobów. Przede wszystkim należy zadbać o to aby z konstrukcji odprowadzić wodę. Powierzchnia powinna być zbudowana w sposób uniemożliwiający zbieranie się wody czyli wyprofilowana. Ponad to można odpowiednio zaimpregnować powierzchnię ogrodzenia stosując do tego bezbarwne impregnaty, które nanosi się pędzlem lub natryskowo.

KLEJENIE PUSTAKÓW. CZY KLEIĆ I CZYM?

Piękne ogrodzenie to wizytówka każdego domu jednak jego solidnie i trwałe wykonane spełnia tu ważniejszą rolę. Często popełniane błędy zarówno wykonawców jak i producentów systemów montażowych sprawiają, że nasze ogrodzenie przestaje spełniać swoje podstawowe założenie - ochrona przed włamaniem.

ZBROJENIE OGRODZEŃ. DLACZEGO JEST TAKIE WAŻNE?

Jeżeli chcesz aby twoje ogrodzenie było odporne na uszkodzenia, trwałe i solidne przez wiele lat powinieneś dopilnować żeby jego fundamenty były wykonane z betonu zbrojonego stalowymi prętami. Tak wykonany fundament gwarantuje dużą odporność na drgania np. z jezdni czy osiadanie i przemieszczanie podłoża. Dzięki dobrze uzbrojonym fundamentom twoje ogrodzenie nie będzie pękać czy zapadać się.

W JAKI SPOSÓB UKŁADAĆ KOSTKĘ BRUKOWĄ I NA JAKIM PODŁOŻU?

Podłoże z kostki brukowej jest bardzo popularnym i zarazem efektownym wykończeniem stosowanym zarówno przy zabudowach rodzinnych jak podjazdy do domu czy większych inwestycji jak chodniki, parkingi czy ulice. Poniżej opiszemy jak prawidłowo powinno się przygotować podłoże i układać kostkę aby była trwała i równa przez wiele lat.

DLACZEGO NIE NALEŻY MUROWAĆ OGRODZEŃ W OKRESIE ZIMOWYM?

Budowa ogrodzeń w strefie klimatycznej Polski podlega sezonowości. Najlepszą porą roku jest późna wiosna (wczesna potrafi zaskoczyć jeszcze przymrozkami) i lato. Jest to głównie uwarunkowane korzystaniem z technologii mokrych, które stosujemy w budownictwie, a które wymagają suchego i ciepłego powietrza, aby mogły dobrze związać materiał.

Jak wymurować ogrodzenie z pustaka gładkiego?

Aby prawidłowo wymurować ogrodzenie z pustaka gładkiego należy pamiętać o kilku bardzo istotnych cechach. Ogrodzenia są narażone na warunki atmosferyczne oraz drgania przenoszone przez samochody z ulicy.

Produkty 1 do 8 z 11

Ustaw kierunek rosnący
Newsfeed