Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Infolinia: (+48) 507-231-365 tel. (+48) 503-454-350

Top

Impregnacja pustaków PRO+

Impregnacja pustaków Pro+ to kluczowy krok w procesie pielęgnacji i zabezpieczenia materiału przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych oraz negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Oto sposób, w jaki można przeprowadzić impregnację pustaków Pro+...

Wykwit wapienny na ogrodzeniu

Wykwit wapienny na ogrodzeniu to zjawisko, w którym na powierzchni stalowej lub betonowej konstrukcji ogrodzeniowej pojawia się biała, proszkowata substancja. Ten biały nalot to zazwyczaj wykwit wapienny, zwany również "mączką wapienną". Może to być rezultat reakcji chemicznych zachodzących na powierzchni ogrodzenia, a głównym składnikiem wykwitu jest związane wapń.

Montaż furtki w ogrodzeniu

Montaż furtki w ogrodzeniu nie jest skomplikowany, jednak wymaga odrobiny wiedzy i umiejętności manualnych. Oto kroki, które należy wykonać, aby zamontować furtkę w ogrodzeniu

JAKIM BETONEM ZALEWAĆ OGRODZENIE?

Do zalewania ogrodzenia powinniśmy użyć wysokiej jakości betonu klasy B-20 lub lepszego. Do przygotowania odpowiedniej mieszanki potrzebujemy pospółkę (sypka mieszanina żwiru i piasku o różnych frakcjach) lub piach i żwir w odpowiednich proporcjach, cement czysty klasy pierwszej 32 lub 42,5 R oraz plastyfikator do zapraw betonowych. Plastyfikator zmniejsza potrzebną ilość wody zarobowej do przygotowania mieszanki, uelastyczni zaprawę oraz zmniejszy jej skurcz podczas wiązania.

JAK USUNĄĆ MECH Z KOSTKI BRUKOWEJ?

Jak usunąć mech z kostki? Kostka brukowa jest ładnym i praktycznym wykończeniem. W związku z działaniem warunków atmosferycznych z czasem na kostce powstaje mech, chwasty lub inne porosty, które bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Przyczyną ich powstawania jest cień i podwyższona wilgoć.

IZOLACJA FUNDAMENTÓW. CZY NALEŻY WYKONAĆ IZOLACJĘ?

Tak. Zawsze należy zaizolować fundamenty ogrodzenia ponieważ jest on najważniejszym elementem ogrodzenia i źle zabezpieczony może powodować szkody już w pierwszej zimie!

JAK OBSADZIĆ PALISADY I INNE OBRZEŻA?

Palisady i obrzeża to bardzo popularny element infrastruktury ogrodowej. Spełniają zarówno funkcje praktyczne jak estetycznie wyglądają dlatego też są tak chętnie wybierane.

JAK ZABEZPIECZYĆ OGRODZENIE PRZED POWSTAWANIEM WYKWITÓW WAPIENNYCH?

Jest kilka sposobów. Przede wszystkim należy zadbać o to aby z konstrukcji odprowadzić wodę. Powierzchnia powinna być zbudowana w sposób uniemożliwiający zbieranie się wody czyli wyprofilowana. Ponad to można odpowiednio zaimpregnować powierzchnię ogrodzenia stosując do tego bezbarwne impregnaty, które nanosi się pędzlem lub natryskowo.

Produkty 1 do 8 z 16

Ustaw kierunek rosnący
Newsfeed